Dotaz #798

Stav řešení K připomínkování
Typ dotazu soubory autorit (AUT)
Odesláno 13. 01. 2022
MARC 21 370
Citační číslo RDA
Klíčová slova
Komentáře šlo přidávat do 2. března 2023

Charakteristika problému

Dobry den, mozete mi, prosim, vysvetlit, čo sa mysli pod pojmom iné súvisiace miesto?

Návrh řešení

Jiné související místo v poli 370 podpole f je ve formátu MARC21 popsáno jako "další nebo přidané město, provincie, stát nebo země související s osobou, korporací, rodem nebo dílem).

V metodice pro personální autority (https://autority.nkp.cz/jmenne-autority/metodicke-materialy/metodika-jmena-cvicne-2#pole370) je uvedeno: "Do podpole $f uvádíme jakékoliv jiné místo (obec, město, oblast, kraj, provincii, menší správní jednotku než je stát, již neexisující státní útvary) spojené s osobou. U českých autorů můžeme uvést místo bydliště či jiné místo, s nímž je osoba spojena (např. u regionálních autorů). U zahraničních autorů primárně nedoplňujeme, ale je vhodné ho doplnit zejména v případě, kdy by mohlo sloužit k odlišení od autora se stejným jménem a stejným nebo podobným zaměřením publikační činnosti."

V případě korporativních autorit můžeme uvést jiné nebo další místo spojené s publikací (viz metodika https://autority.nkp.cz/jmenne-autority/metodicke-materialy/metodika-korporace-cvicne_2#podpF370).

Komentáře

Není možné vkládat komentáře, diskuze byla uzavřena