Dotaz #63

Stav řešení Schváleno
Typ dotazu tištěné monografie (MON)
Odesláno 25. 07. 2000
MARC 21 245 $a, $b
Citační číslo RDA
Klíčová slova
Komentáře šlo přidávat do 1. března 2000

Charakteristika problému

Jak psát když kniha v angličtině a němčině a na tit. s. názvy angl., něm. a česky (Libraries of the Czech rapublic - Biblitheken der Tschechischen Republik - Knihovny České republiky)

Rozhodnutí o řešení

Dotaz byl zpracováván před přechodem na katalogizační pravidla RDA.
Řešení je vhodné ověřit v příručce příručce Katalogizace podle RDA ve formátu MARC 21 a v dalších instrukcích na stránkách Katalogizační politika, případně v dotazech od čísla 592 výše.

Pokud je na titulní stránce uvedeno několik názvů v různých jazycích, hlavním názvem je ten, v němž je uvedena hlavní část obsahu dokumentu.
Pokud nelze tuto skutečnost zjistit, hlavním názvem je typograficky zvýrazněný název nebo název v pořadí první. Ostatní názvy se zapíší jako názvy souběžné.

Návrh řešení

Pokud je na titulní stránce uvedeno několik názvů v různých jazycích, hlavním názvem je ten, v němž je uvedena hlavní část obsahu dokumentu. Pokud nelze tuto skutečnost zjistit, hlavním názvem je typograficky zvýrazněný název nebo název v pořadí první. Ostatní názvy se zapíší jako názvy souběžné.

Komentáře

S řešením souhlasím, jen navrhuji: a) v rubrice AACR2R změnit 2.1D na 1.1D, protože 2.1D jen odkazuje na 1.1D b) v rubrice UNIMARC 2x doplnit $ (znak $ ve většině dotazů chybí i když jsme ho v dřívějších dotazech uváděli)
31. 07. 2000 12:00

Schválený dotaz, diskuse je uzavřena