Dotaz #425

Stav řešení Schváleno
Typ dotazu všeobecný popis (XXX)
Odesláno 05. 03. 2009
MARC 21
Citační číslo RDA
Klíčová slova
Komentáře šlo přidávat do 23. března 2009

Charakteristika problému

Podle jakého pravidla se máme řídit při katalogizování zákonů, které jsou aktualizovány. Některé publikace jsou zpracovány jako monografie, některé jako integrační zdroje. Např. jako monografie Nemocenské pojištění v praxi : |b [zákon s výkladem, k 1.1. 2009] Pojišťovnictví : |b [pojistná smlouva, pojišťovací zprostředkovatelé, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla : texty s názvy paragrafů a věcným rejstříkem] : právní stav ke dni 15. července 2008 jako integrační zdroje Bankovnictví ; |b Platební styk ; Finanční arbitr ; Praní špinavých peněz : podle stavu k ... Nemocenské pojištění : zákon č. 187/2006 Sb. ve znění pozdějších novel včetně zákona č. ... : aktuální úplné znění účinné od ...

Rozhodnutí o řešení

Viz návrh řešení

Návrh řešení

Dotaz byl zpracováván před přechodem na katalogizační pravidla RDA.
Řešení je vhodné ověřit v příručce Katalogizace podle RDA ve formátu MARC 21, v dalších instrukcích na stránkách Katalogizační politika a v dotazech od čísla 592 výše.

   

Pokud nelze jednoznačně zjistit, jestli se jedná o integrační zdroj, předpokládáme, že jde o monografii. V případě, kdy se dodatečně ukáže, že dokument je integračním zdrojem, musíme změnit záznam/založit záznam na integrační (v závislosti na možnostech knihovnického systému).

Komentáře

Souhlasíme se stanoviskem odp. pracovníka. Postupujeme také tak.
18. 03. 2009 12:00

Schválený dotaz, diskuse je uzavřena