Dotaz #181

Stav řešení Schváleno
Typ dotazu všeobecný popis (XXX)
Odesláno 10. 06. 2003
MARC 21
Citační číslo RDA
Klíčová slova
Komentáře šlo přidávat do 26. června 2003

Charakteristika problému

Publikace: Katedra historie. Informační příručka. Vydala: Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta, Katedra historie 2001. Ve Vašem zpracování v poli 210 uvedena Univerzita Palackého, Filozofická fakulta bez Katedry historie - z jakého důvodu? V poli 601$a Univerzita Palackého$bFilozofická fakulta$bKatedra historie a v poli 710$aUniverzita Palackého$bKatedra historie. Neměla by obě tato pole obsahovat 2x podpole b?

Rozhodnutí o řešení

V tomto případě jde o konkrétní záznam NKC, kde se podle zjištění liší zápis jména korporace v poli pro nakladatelské údaje, v poli pro věcný údaj o korporaci a v poli pro korporativní záhlaví.
Pokud jde o zápis v poli pro nakladatelské údaje, odpovídá názoru katalogizátora, který vychází z pramenů popisu.
Forma jména korporace v poli pro věcný údaj a v poli pro jmenné korporativní záhlaví by měla být opravdu shodná, její autoritní podoba je pro obě pole přejímána ze souboru národních autorit. V tomto případě její správná forma odpovídá zápisu v poli pro jmenné korporativní záhlaví, kde je vynecháno jedno podpole $b, tedy mezičlánek "Filozofická fakulta" (viz AACR2R, pravidlo 24.14A Podzáhlaví zapsané přímo a řešení v dotazu č. 147).

Autority pro jména korporací vysokých školy byly schváleny nedávno, a záznam, který je předmětem dotazu, byl vytvořen v době před schválením jejich formy. Do úplné nápravy se mohou v bázích Národní knihovny podobné záznamy ještě občas vyskytovat.

Návrh řešení

 Návrh byl schválen beze změn – viz Rozhodnutí o řešení.

 

Komentáře

Navrhuji doplnit odkaz na schvaleny dotaz c. 147

20. 06. 2003 12:00

Schválený dotaz, diskuse je uzavřena